Паяльні станції бувають: термоповітряні (турбінні + компресорні), контактні, інфрачервоні, а також демонтажні.
Термоповітряні паяльні станції є найбільш поширеними в наш час. Вони застосовуються як для пайки мікросхем, так і інших радіокомпонентів, конекторів і навіть пластикових виробів.
Термоповітряні паяльні станції бувають турбінні й компресорні. Компресорні мають вбудований в корпус повітряний насос, який нагнітає повітря по шлангу в ручку фена, завдяки цьому вони надійніші, а їх повітряний потік м'який.
Турбінні станції мають вбудовану в ручку фена турбіну, завдяки чому повітряний потік виходить потужний, а фен швидко нагрівається і остигає. Завдяки відсутності компресора корпус таких станцій має компактні габарити. Також турбінні станції найчастіше обладнані вбудованим феном і паяльником, що робить їх найбільш універсальними.
Термоповітряні паяльні станції відмінно підійдуть для пайки SMD компонентів, невеликих BGA мікросхем. На низьких температурах можна використовувати для термоусадочної ізоляції.
Турбінні станції мають такі переваги: невеликі габарити, потужний потік повітря, швидке нагрівання та охолодження фена в поєднанні з компактними розмірами і зручністю.
Найбільш популярними моделями з турбованим феном є: YIHUA 878, HandsKit 898D.
Основні переваги компресорних станцій: тривалий термін служби компресора і легкий повітряний потік.
Популярні моделі компресорних станцій: Lukey 852D+, Kasadi 8586.
Інфрачервоні паяльні станції - це найбільш дорогі рішення. Найчастіше вони обладнані нижнім інфрачервоним підігрівом плат і верхньої тепловою гарматою.
Нагрівання плати виконується за допомогою інфрачервоного випромінювання максимально рівномірно і плавно, завдяки цьому, ризик пошкодити плату мінімальний. Наприклад, виконати заміну північного мосту на материнській платі або процесора на відеокарті без даної станції практично неможливо, повітряна станція не впорається з цим завданням, оскільки потрібно прогріти рівномірно всю плату.
Наприклад, Jovy Systems RE -8500.
Контактні паяльні станції (паяльники зі стабілізацією).
Ці станції є паяльниками з регулюванням температури. Стабілізація температури є на всіх моделях, вона потрібна для утримання температури жала в різних режимах роботи, коли жало торкається деталі, тепло починає перетікати до неї і температура всередині жала падає, датчик в нагрівачі це фіксує і передає сигнал в блок управління, щоб він підвищив ток, який проходить через нагрівач, завдяки цьому температура жала залишається відносно однаковою.
Дані станції виконують пайку контактним методом, тому вибір флюсу і жала дуже важливий, високоактивні флюси можуть бути небезпечними не тільки для мікросхеми, але і для жала.
Контактні станції призначені для пайки компонентів плати, проводів, роз'ємів і т.п.
Приклади станцій зі стабілізацією: YIHUA 908D, HandsKit 937D, Zhongdi ZD-916.